Громада Ірпеня вимагає призупинити багатоповерхову забудову

Громадське зібрання, що відбулося 9 липня в Ірпені показало –  громада налаштована серйозно вимагати від влади призупинення багатоповерхової забудови до подолання інфраструктурного  та екологічного колапсу.

Зупинятися на питаннях організації громадських слухань навіть немає сенсу. І призначення дати проведення в обідній час робочого дня, і організація реєстрації, коли люди простояли в черзі кілька годин, можна пояснити або недолугістю, або бажанням ускладнити процес. Та все ж, хоч і з запізненням на годину, але повна зала БКЗ вмістила всіх бажаючих висловити свою позицію.

1

Немає сенсу і довго зупинятися на тому, чому не відбулися власне громадські слухання. Але важливо підкреслити той факт, що мер Карплюк власною персоною до громади і не вийшов – кажуть, що виїхав у далекі краї. В той же час доручив секретареві спробувати улестити громаду. І це при тому, що кожному ірпінцю відомо: питання забудови – це зовсім не парафія Денисенка, а виключно “отця” міста.  Про це наголосив і Богдан Мельничук в своїй промові, пояснюючи присутнім в залі кричущу ситуацію, що склалася в місті з багатоповерховою забудовою.

Вихід на сцену Ігоря Домбровського, голови ГО “Самозахист”, майданівця і учасника АТО, який пояснив залу, що їх покликали сюди виключно для галочки, ніби відкрив очі громадськості, яка в загальній масі прийшла висловити своє категоричне – ні. Постанова Кабінету Міністрів вимагає узгодження забудови з громадою і  після цього  дає підстави  сесією ради затвердити заплановане, а саме: замість онкоцентру на 12 га лісу звести житловий масив на 8 тис. мешканців.

2

Так чи інакше, але Денисенка зал не підтримав, а значить не відбулися і  громадські слухання. Після бурхливих розбірок на сцені секретар міської ради покинув залу, а засідання продовжилося з дотриманням процедури: обрано головуючого, секретаря, лічильну комісію.

3

В підсумку обговорення було ухвалено рішення про створення ініціативної групи з розробки резолюції громадського зібрання. А головними вимогами  є призупинення будівництва на ділянках, де вже воно ведеться, а саме на вулицях Єсеніна, Київській, Гостомельському шосе; не погоджувати забудову  кварталу між вулицями Університетська, Пушкінська, Суворова та об’їзною дорогою; не видавати дозволів на подальші об’єкти багатоповерхової житлової забудови до створення комфортних умов для проживання вже існуючого населення міста (дитячі садки, школи, комунальні мережі); припинити вирубку зелених насаджень під об’єкти житлової забудови та оприлюднити підсумки роботи громадського зібрання в комунальній пресі.

Перш, ніж підводити риску під аналізом цієї події, не зайве підсумувати – що дійсно сьогодні відбулося в актовому залі БКЗ?

Це була подія. Її суть навіть не в тому, що прийняті серйозні рішення, адже влада їх може не почути, а діяти за своїм сценарієм. Головне – це свідчення формування свідомої громади, яка відчуває свою відповідальність за долю міста, а не плететься табуном за поводирем, що діє на свій розсуд і в своїх інтересах.

Друге, що звертає на себе увагу, це поява нових лідерів, які вийшли із громади. На них люди покладають сподівання і надають підтримку в боротьбі за збереження лісу і проти тотальної безсистемної забудови міста.

Третє, не всі представники громади готові співати дифірамби владі, зрозумівши, що за парки в центрі міста треба платити знищенням лісу і браком комфорту у віддалених районах.

4

Попри те, що і на цьому громадському зібранні чітко було видно хто прийшов попіаритися, а хто дійсно вболіває за перспективу міста, воно було чи не першим проявом самодостатності громади з часів Майдану.

 

Алла Багірова