Ворзельські депутати проголосували за Бучу

21 серпня відбулася мабуть найдовша сесія Ворзельської селищної ради за всю історію її існування з 1991 року. Вона тривала майже 8 годин.

Зверну увагу на те, що два питання сесії були внесені з голосу, а виявилися революційними для селища. Перше – за поданням депутата обласної ради Наталі Сімко про клопотання перед Київською обласною радою про надання Ворзелю статусу курорту місцевого значення. Депутати це рішення підтримали. І перейшли до обговорення інших за порядком денним, важливих для селища.

Серед них можна виділити питання про виконання робіт з реконструкції водогонів на окремих ділянках Ворзеля. І дійсно, дефіцит води перетворився на справжню катастрофу для селища. Проект, який було прийнято у 2011 році і на який виділено 2,6 млн. грн., так і залишився лише ілюзією. Депутати і громадськість звинуватили в зриві робіт начальника фінвідділу Наталю

Молотієвську і місцевого депутата Леоніда Парфенюка, з яким пов’язане безпосереднє виконання робіт. Станом на 2015 рік гроші здешевіли і заплановані роботи виконати неможливо. Обстановка під час обговорення досягла максимального розпалу взаємних звинувачень, що врешті нічого не вирішило, окрім рішення про незадовільне виконання рішення ради з цього питання.

І тут, коли в залі Уваровського дому, де проходила сесія, атмосфера дійшла до точки кипіння, Алевтина Ковальчук внесла з голосу пропозицію: погодити пропозицію Бучі про об’єднання. На галерці розпочалася справжня “буча”.

Хтось поблажливо притих, а прибічники самостійного Ворзеля-курорту заголосили про зраду інтересів. Ігорь Грибенко, який послідовно відстоює лінію Ворзеля на самодостатність, затребував реферундуму. В цій колотнечі ніби з нізвідки на сцені опинився міський голова Бучі Анатолій Федорук.

IMG_0180[1]

Треба віддати належне, говорив він переконливо, зал притих, і всі присутні повторно прослухали промову про ПДФО, яке не отримає Ворзель, залишившись наодинці, про неможливість для Ворзеля стати центром об’єднаної громади, що рано чи пізно Ворзель прийде до необхідності об’єднання і треба буде проводити позачергові вибори, про те, що всі громади (Блиставиця, Луб’янка, Гаврилівка, Синяк), що увійшли до Бучанської об’єднаної громади, уповноважили її голову ще раз завітати до Ворзеля з пропозицією. Не дивлячись на те, що пан Федорук умілий оратор, частину залу його аргументи не переконали. І дійсно, в червні Ворзель провів громадське обговорення щодо об’єднання. З чотирьох варіантів, запропонованих до обговорення, а це: Буча, Ірпінь, Бородянка і самостійний розвиток, – більшість надала перевагу останньому варіанту, а Буча опинилася на другому місці. Але за законом про об’єднання громад остаточне рішення має ухвалити рада. Перша спроба була зроблена у тому ж червні, коли депутати підкорилися більшості і віддали перевагу самостійності. По ідеї, за липень і серпень керівництво Ворзеля мало б підготувати аналітичний матеріал про економічну спроможність селища йти в самостійне плавання.

Але цього не сталося. І на сесії жодної аргументованої противаги бучанській пропозиції знову не було озвучено. Отже, цього разу, попри активну протидію і звинуваченню у зраді, більшістю і поіменно (18 – за, 3-утрималися, 1 – проти) депутати підтримали пропозицію Бучі.

Таким чином, 21 серпня Ворзель зробив перший крок у Бучанську об’єднану громаду. Погано це чи добре – покаже час. А сьогодні напрошуються деякі висновки:

– Після прийняття рішення Анатолій Федорук однозначно буде педалювати питання, щоб внести зміни в Перспективний план області. Відповідно будуть зміни і у виборчому процесі. Це суттєво вплине на розстановку сил на ворзельському політичному полі бою. Частина майбутніх кандидатів у владу просто відсіється, оскільки їх тепер у об’єднаній раді буде 3-4 і не більше. Тобто 20, як мінімум, залишаться без омріяного депутатства.

– Не виключено, що втратять силу попередні домовленості з мером Ірпеня Карплюком, які мали окремі представники Ворзеля.

– Бездіяльність ворзельської влади або тихий саботаж зробили неможливим проведення економічного моніторингу, тому вчергове Ворзель не спромігся захиститися науково доведеними аргументами.

– Ворзель був і залишиться селищем з рекреаційною перспективою. У всякому разі ця сентенція була неодноразово підкреслена Федоруком. І наостанок. Сьогоднішня сесія здалася дуже добре зрежисованим спектаклем. Спочатку з голосу було внесено питання про курорт, що одностайно підтримано і депутатським корпусом, і громадою. Після цього з голосу вноситься питання про об’єднання з Бучею. У частини залу, яка проти нього, але за – курорт, не залишається шансу зняти його з порядку денного як невмотивоване, адже до цього з голосу вже проголосоване питання про курорт. Таким чином, противники бучанської пропозиції опиняються в патовій ситуції. Багатьох такий поворот подій наштовхнув на думку, що така одностайність депутатського корпусу не спонтанна, а заздалегідь спланована зацікавленими сторонами як у Ворзелі, так і в Бучі. Не можна оминути увагою й іншу частину мешканців селища, які відверто раділи ухваленому рішенню.

IMG_0189[1]

Алла Багірова