Позачергові місцеві вибори можуть відбутися 29 жовтня 2017 року?

Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти, на своїй сторінці у фейсбук висловив наступну думку: «Проведення ПОЗАЧЕРГОВИХ САМЕ МІСЦЕВИХ виборів 29 жовтня 2017 року стає ще більш актуальним. Чим більше сформується нових громад та чим більше буде приєднано  громад до вже сформованих, тим більше зростає потреба в нових місцевих виборах. Вже зараз кардинально змінилися повноваження органів самоврядування, які були сформовані на місцевих виборах 2015 року, на багатьох територіях. Виникають нові громади, нові міста обласного значення, зміни кардинальні. З одного боку, Верховна Рада допомагає стимулювати розвиток міст та об’єднаних громад, дозволяю чи розширення без виборів. Але разом з тим, виборці територій, які приєднуються, позбавляються права обирати мерів та всіх депутатів ради. Це незаконно, і не логічно, і не справедливо.

А ще вибори потрібні для того, щоб вирішити долю районного рівня. Тому незалежно від того, чи будуть ухвалені зміни в Конституцію, де прямо передбачені місцеві вибори 29 жовтня, чи не будуть, їх потрібно проводити. Це також простимулює реформу та зміни там, де вони ще не відбувалися.

УВАГА! Для того, щоб такі вибори відбулися – достатньо 226 голосів для ухвалення Постанови Верховної Ради про позачергові місцеві вибори. Тому прийшов час таку постанову реєструвати!»